Om een SSL-certificaat aan te schaffen via de online winkel MyPleskCom en uw site te beveiligen:
- Ga naar Certificaten en selecteer Nieuw Certificaat Toevoegen.
- Geef de eigenschappen van het certificaat op:
- Certificaatnaam. Hiermee is het eenvoudiger om het certificaat in de voorziening te herkennen.
- Niveau van versleuteling. Kies het niveau van versleuteling van uw SSL-certificaat. Het wordt aanbevolen een waarde te kiezen die hoger ligt dan 1024 bit.
- Geef uw locatie en de naam van uw organisatie op. De waarden die u opgeeft mogen niet langer zijn dan 64 tekens.
- Geef de domeinnaam op waarvoor u een SSL-certificaat wilt aanschaffen. Dit dient een volledig gekwalificeerde domeinnaam te zijn. Bijvoorbeeld: www.uw-domein.nl
- Geef het e-mailadres van de domeinbeheerder op.
- Zorg ervoor dat alle opgegeven informatie correct is, aangezien deze zal worden gebruikt om uw private sleutel te genereren. Klik Certificaat Aanschaffen.
Uw private sleutel en het ondertekeningsverzoek voor het certificaat zullen worden aangemaakt — verwijder deze niet. De MyPlesk.com-aanmeldpagina zal in een nieuw venster van de webbrowser geopend worden.
- Registreer u, of meld u aan met een bestaand MyPlesk.com-account en u zult stap voor stap door de aanschafprocedure van het certificaat worden geleid.
- Kies het soort certificaat dat u wilt aanschaffen.
- Klik Doorgaan met Aanschaf en bestel het certificaat.
- In het uitrolmenu E-mailbevestiger selecteert u de juiste e-mailbevestiger.
De e-mailbevestiger is een e-mailadres dat kan bevestigen dat het certificaat voor een specifieke domeinnaam is aangevraagd door een geautoriseerd persoon.
Als uw certificaataanvraag eenmaal is verwerkt, ontvangt u een bevestigingsverzoek per e-mail. Nadat u deze hebt bevestigd, zal het SSL-certificaat naar uw e-mail worden gestuurd.
- Wanneer u uw SSL-certificaat ontvangt kunt u deze opslaan op uw lokale machine of op uw netwerk.
- Keer terug naar de opslag van SSL-certificaten (Startpagina > Certificaten).
- Klik Bladeren en navigeer naar de locatie van het opgeslagen certificaat.
- Selecteer het opgeslagen certificaat en klik vervolgens op Verstuur Bestand.
Dit zal het certificaat uploaden en installeren tegen de bijbehorende publieke sleutel.
- Ga terug naar uw startpagina en klik Instellingen in de groep Hosting.
- Selecteer het SSL-certificaat dat u wilt installeren in het uitrolmenu Certificaat.
Als er geen uitrolmenu Certificaat op de pagina te zien is, dan maakt u gebruik van een gedeeld hostingaccount; u moet dan eerst uw hostingpakket opwaarderen en een exclusief IP-adres aanschaffen bij uw provider.
- Selecteer het selectievakje SSL-ondersteuning en klik OK.